Galeria KORYTARZ
Menu
|
Znajdź nas
w sieci
Galeria KORYTARZ




Wystawa W KOKONIE JEDWABNIKA - IMPRESJE Z PODRÓŻY DO CHIN

Wystawa  W POWIETRZU, NA WODZIE, POD ZIEMIĄ...

Wystawa ŁÓDZKIE REKORDY EUROPY

Wystawa PROJEKT OSIEDLA

Wystawa KORONA ZIEMI

Wystawa  W POWIETRZU, NA WODZIE, POD ZIEMIĄ..

Wystawa ZAGUBIONY PORZĄDEK

Wystawa ROWEREM PO BORNHOLMIE

Wystawa ISLANDIA - ZRODZONA Z OGNIA, PRZEKSZTAŁCONA PRZEZ LÓD


Galeria powstała w kwietniu 2006 roku, jako inicjatywa pracowników Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi. Z pomocą Galerii, jak na uczelnię turystyczną przystało, chcieliśmy mieć możliwość prezentacji fotografii z różnych stron świata, w tym także z naszego Regionu. Do dnia dzisiejszego „Korytarz” gościł już prace wielu fotografów oraz podróżników. Wystawom towarzyszyły wernisaże, często urozmaicone o tematycznie pasującą do wystawy część gastronomiczną. Oto, co przez ten krótki czas udało nam się już zorganizować:
  • „Polskie wydawnictwa turystyczne wczoraj i dziś”, kwiecień 2006 r. – pokazaliśmy między innymi stare i nowe polskie foldery, ulotki, broszury, a nawet „zabytkowe” pocztówki z pozdrowieniami… Był także poczęstunek „tematyczny”, czyli PRL-owskie kopytka, jajka faszerowane i oranżada!
  • „Region łódzki w obiektywie”/„Łódź nietypowa”, czerwiec 2006 r. – tym razem mieliśmy na celu prezentację naszej Ziemi Łódzkiej – tej bardziej i tej mniej znanej. Szczególne miejsce poświęciliśmy stolicy województwa…
  • W powietrzu, na wodzie, pod ziemią – wystawa poświęcona turystyce aktywnej”, styczeń 2007 r. – zdjęcia na tę wystawę udostępniły nam różne kluby i stowarzyszenia turystyki aktywnej, w tym między innymi łódzcy speleolodzy, taternicy, nurkowie i żeglarze. Była też prezentacja sprzętu oraz opowieści speleologów i nie tylko…
  • „Dookoła Półwyspu Malajskiego”, kwiecień 2007 r. – tu zdjęcia ze swojej podróży do Malezji i Singapuru zaprezentował dr Marek Barwiński, wykładowca naszej Uczelni.
  • „Bitwa o Łódź”, marzec 2007 r. – stare zdjęcia, dokumenty, pociski i wiele innych znalezisk z okolic Łodzi z 1914 roku. Po wernisażu mogliśmy spróbować pysznej, oczywiście wojskowej grochówki wykonania studentów naszej Uczelni, specjalizacji gastronomicznej.
  • „Dzika Polska”, listopad 2007 r. – ta objazdowa wystawa pojawiła się u nas za sprawą ekologicznego Stowarzyszenia na Rzecz Wszystkich Istot. Niezwykłym zdjęciom przyrodniczym towarzyszyły warsztaty dla młodzieży licealnej, które odbywały się na naszej Uczelni…
  • „Korona Ziemi – wyprawy na Mont Blanc i Kilimandżaro”, grudzień 2007 r. – prezentacja zdjęć z wyprawy w naprawdę wysokie góry. Prezentował Piotr Karwacki, student WSTH w Łodzi.
  • Projekt „Osiedla – zaprezentuj swoją okolicę”, marzec 2008 r. – pierwsza wystawa tworzona przez studentów naszej Uczelni. Jej celem było pokazanie miejsc uznawanych z reguły za nieinteresujące, w sposób interesujący (udało się!)…
  • „Łódzkie Rekordy Europy”, kwiecień 2008 r. – wystawa zorganizowana w ramach Festiwalu Nauki i Techniki, pokazująca łódzkie „naj” (najwyższy, najmniejszy, najsłynniejszy…) oraz przykłady architektury łódzkiej wzorowanej na budowlach europejskich.
  • "W kokonie jedwabnika - impresje z podróży do Chin", październik 2008 r. - autorką zdjęć jest pracownik Katedry Geografii Fizycznej UŁ oraz organizator wyprawy do Chin - dr Elżbieta Papińska. Zdjęcia ukazują współczesny obraz kraju - jego przyrodę, różnorodne grupy etniczne oraz bardziej i mniej znane walory turystyczne. 
  • „Zagubiony porządek” – człowiek i jego tożsamość wobec zmian krajobrazu kulturowego – wystawa pokazująca na starych fotografiach i pocztówkach nieistniejący już dziś świat wielokulturowości obecnej i dawnej Polski. Właściciel wystawy: Stowarzyszenie „Szukamy Polski”.
  • "W centrum kultury - wielokulturowość Ziemi Łódzkiej" - kwiecień 2009, wystawa zorganizowana z okazji Sejmiku Przedkongresowego VI Kongresu Krajoznawstwa Polskiego. Zdjęcia prezentują mało znane miejsca w naszym regionie, w któych zachowały się pozostałości po zamieszkujących go wcześniej przedstawicieli różnych narodowości: Niemców, Czechów, Żydów...
  • "Rowerem po Bornholmie" - czerwiec 2009, wystawa zdjęć autorstwa Pana Witolda Błądka prezentowała główne walory turystyczne duńskiej wyspy.
  • "Patagonia i Ziemia Ognista" - zdjęcia autorstwa dr. Roberta Wilusia (Uniwersytet Łódzki) przedstawiały jedyną w swoim rodzaju przyrodę tej części Ameryki Południowej.
  • "Islandia - zodzona z ognia, przekształcona przez lód". Doskonałe zdjęcia przyrody autorstwa dr Elżbiety Papńskiej (Uniwersytet Łódzki) przedstawiają formy i zjawiska geologiczne i geomorfologiczne: gejzery, wulkany, obszary geotermalne, lodowce...
Aktualnie zapraszamy na wystawę dr Agnieszki Rochmińskiej "Na dachu świata - Tybet". Monumentalne krajobrazy Wyżyny Tybetańskiej, oryginalni mieszkańcy Tybetu, buddyjscy mnisi i ich obrzędowość. Zapraszamy!
 
Zapraszamy do udziału w naszych wystawach, zarówno jako autorzy zdjęć, jak i zwiedzający!

Kontakt:
Justyna Mokras-Grabowska – kustosz Galerii „Korytarz”
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
ul. Senatorska 11, 93-192 Łódź
Kontakt: justyna.mokras-grabowska@wsth.edu.pl, tel.  0 605 364 120
Na skróty

Partnerzy







Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
ul. Senatorska 11 93-192 Łódź
tel. +48 42 674 52 74 fax. +48 42 632 42 23
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
Wydział Zamiejscowy w Gostyninie
ul. Polna 36 09-500 Gostynin tel. +48 24 235 23 70