Biblioteka / Nowości / 11/09
Menu
|
Znajdź nas
na FaceBook
11/09

Autor: Mary Ewing-Mulligan, Ed McCarthy
Tytuł: Style i smaki wina
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2007
Wydawnictwo: Amber

 

 Autorzy książki to uznani w świecie znawcy win z całego świata. Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich interesujących się tym trunkiem. W sposób swobody odpowiada na wszelkie pytania dotyczące odpowiedniego doboru wina, pozwoli zdobyć orientację wśród licznych gatunków i wybrać z dwunastu stylów wina te, które najbardziej będą odpowiadały konsumentowi.
 
 Tytuł: Wina świata
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2007
Wydawnictwo Wiedza i życie
 Przewodnik podzielony jest na jest na trzy rozdziały: wprowadzenie do świata win, kraje winiarskie tj. Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Austria i Szwajcaria, Kraje Europy Środkowej i Wschodniej, Grecję i Bliski Wschód, RPA, USA, Chile i Argentyna, Nowa Zelandia, a także Informacje praktyczne (jak czytać etykiety, przechowywać wino, słowniczek pojęć etc.) 
 
 
 Autor: James Halliday, Hugh Johnson
Tytuł: Wino: sztuka i nauka
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo Iskry
 Autorzy książki zabierają czytelnika w podróż do winnic, poprzez piwnice, aż do produktu końcowego jakim jest butelka wina, opowiadają o produkcji wina krok po kroku. Album wzbogacają zdjęcia. 

 
  
 
 

 

 Autor: Waldemar Brygier
Tytuł: Lądek Zdrój : przewodnik
Miejsce wydania: Wrocław
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo Studio Wydawnicze "Plan"
 Kolejny z serii przewodnik, tym razem po Lądku Zdrój. Poza mapami i ilustracjami można w nim odnaleźć praktyczne informacje o tej malowniczej miejscowości.  
 
 

Tytuł: Szklarska Poręba i okolice : ilustrowany przewodnik z planem miasta i mapami wycieczek: (propozycje spacerów i wycieczek samochodowych
Miejsce wydania: Jelenia Góra
Rok wydania: 2008


 Ten krótki przewodnik mieści najpotrzebniejsze informacje o miejscowości Szklarska Poręba. Wzbogacony licznymi fotografiami, mapami, będzie doskonałym kompendium wiedzy dla wszystkich lubiących piesze wycieczki
 

Autor: Marcin Papaj
Tytuł: Świeradów- Zdrój
Miejsce wydania: Jelenia Góra
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo Turystyczne „Plan"


 Przewodnik z serii Uzdrowiska Polskie, zawiera krótką notkę o uzdrowisku, atrakcjach turystycznych, a także propozycje wycieczek pieszych i rowerowych. 
 
 


Tytuł: Wrocław
Miejsce wydania: Wrocław
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo: Studio PLAN

 Przewodnik po Wrocławiu zawierający opis najciekawszych i najważniejszych miejsc w tym mieście. 
 
 
Tytuł: Ślęża i okolice
Miejsce wydania: Jelenia Góra
Rok wydania: 2006
Wydawnictwo: Wydawnictwo
Turystyczne „PLAN"
 Ilustrowany przewodnik z mapami zawierający opis miejscowości, atrakcji turystycznych oraz różnego rodzaju ciekawostki, a także propozycje wycieczek pieszych i rowerowych.

 
 
 
Tytuł: Zakopane- przewodnik po atrakcjach
Miejsce wydania: Jelenia Góra
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo Turystyczne „PLAN" Przewodnik prezentuje najciekawsze miejsca Zakopanego, propozycje spacerów wzdłuż omówionych szlaków, a także opisuje najwspanialsze miejsca w Tatrach zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie. 
 
 


Tytuł: Ziemia Kłodzka
Miejsce wydania: Jelenia Góra
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo Turystyczne „PLAN"


 Ilustrowany przewodnik wraz z mapami, przedstawia atrakcje kryjące się na Ziemi Kłodzkiej. Można w nim znaleźć informacje o twierdzach, trasach podziemnych, labiryntach skalnych, a także najciekawszych osobliwościach przyrody.  
  
 
 

Autor: Robert Pasieczny, Adam Balcar, Małgorzata Omilanowska
Tytuł: Atrakcje turystyczne Polski od A do Ż
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza

 Autorzy pozycji w jednym tomie opisali najatrakcyjniejsze miejsca Polski. Encyklopedia opatrzona jest licznymi fotografiami.
 
 
 

 Autor: Marek H. Kotlarz
Tytuł: Cudowne wizerunki Maryi Panny. Gdańsk-Starówka
Miejsce wydania: Gdańsk
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo: Exter

 Broszura opisuje dzieje i początki miasta Gdańska, rozwój chrześcijaństwa w Gdańsku i Pomorzu. Autor znaczną część poświecił także na omówienie czterech najważniejszych gdańskich Kościołów- Św. Piotra i Pawła, Św. Mikołaja, Św. Katarzyny, oraz Bazyliki Wniebowzięcia NMP. 
 
 

Autor: Marek H. Kotlarz
Tytuł: Gietrzwałd. Polskie Lourdes.
Miejsce wydania: Gdańsk
Rok wydania: 2007
Wydawnictwo: Exter Kolejna broszura z serii Pielgrzym polski, stanowi o miejscowości Gietrzwałd, odnaleźć tu można także króciutką historię Warmii, historię parafii, kościołów, oraz słynnego obrazu „Maryj Panny z Dzieciątkiem". 
 
 
Autor: Marek Stokowski
Tytuł: Legendy i opowieści Zamku Malbork
Miejsce wydania: Gdańsk
Rok wydania: 2006
Wydawnictwo: Exter
 Publikacja skierowana jest do wszystkich odwiedzających Zamek Malbork, stanowi kwintesencję najsmaczniejszych informacji o Zamku w Malborku. Ale takich, o których nie zawsze usłyszymy od przewodników. Dowiemy się między innymi o tym do czego tak naprawdę służyło „Gdanisko", o podziemnych korytarzach i egzekucjach wykonanych na terenie zamku. 
 
 
Tytuł: Nadwarciański Szlak Rowerowy
Miejsce wydania: Poznań
Rok wydania: 2005
Wydawnictwo: Pietruszka & Mierkiewicz Publikacja dla wszystkich tych, który lubią aktywnie spędzać czas. Zawiera przewodnik po regionie, informacje o lokalnych szlakach rowerowych i pieszych, bazie noclegowej, zabytkach, ciekawostkach, a także o rezerwatach przyrody. Całość wzbogacona mapami. 
 
 Autor: Andrzej Chwalba
Tytuł: Obyczaje w Polsce: od czasów średniowiecza do współczesności
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo Naukowe PWN


 Album podzielony jest na kilka działów tematycznych: wieś, święta i obrzędy, mniejszości wyznaniowe i narodowe, miasto oraz transport. Celem autora publikacji było zapoznanie czytelnika z odchodzącymi już w przeszłość obrzędami, tradycjami, czy też budowlami.  
 
 
Tytuł: Podróże po zdrowie i urodę: 130 ośrodków wellness i spa w Polsce i za granicą
Miejsce wydania: Katowice
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo Videograf II
 Publikacja ta pełni rolę ilustrowanego przewodnika po miejscowościach i obiektach o charakterze leczniczym, rekreacyjnym i pielęgnacyjnym, głównie w Polsce, Czechach, Słowacji, i na Węgrzech. Autorzy opisali najlepsze i najczęściej odwiedzane uzdrowiska, sanatoria, „farmy piękności", ośrodki odnowy biologicznej, czyli miejsca w których można podreperować swoje zdrowie, dokonać zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Opisy poszczególnych obiektów zawierają dane dotyczące walorów leczniczych, klimatycznych regionu i danej miejscowości oraz charakter i jakość oferowanych usług. Dodatkowo zamieszczone są informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych. 
 
 
Autor: Renata Brzezińska
Tytuł: Polska pełna uroku
Miejsce wydania: Wrocław
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo „Petit Fute"
 Publikacja ta stanowi swoiste połączenie albumu z praktycznym informatorem o najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach Polski. Znajdziemy w niej informacje o regionach i miastach polski, propozycje tras wycieczkowych, legendy, mapy, zdjęcia, wiadomości o regionalnej kuchni, charakterystykę miejscowej gwary, prezentację wszystkich zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. 
 
 

Autor: Małgorzta Omilanowska
Tytuł: Polska: świątynie, klasztory i domy modlitwy
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo „Sport i Turystyka - Muza"
 Publikacja prezentuje ponad 300 kościołów, klasztorów, domów modlitw oraz kalwarii znajdujących się na terenie Polski. Autorka zastosowała podział na województwa w obrębie których opisuje wybrane przez siebie obiekty. Książka zawiera wiele fotografii, a także słowniczek pojęć z zakresu historii sztuki. 
 
 
Autor: Janusz Leszek Jurkiewicz
Tytuł: Pomorski Szlak Cystersów
Miejsce wydania: Gdynia
Rok wydania: 2006
Wydawnictwo „Bernardinum" Pozycja ta prezentuje dwadzieścia miejsc (m.in. Chełmno, Toruń, Wolin, etc.) związanych z cystersami- opisuje zarówno dawne opactwa jak i klasztory. Owiane rozmaitymi legendami, skrywające mnóstwo tajemnic budowle, urzekające swoim pięknem. Publikacja bogato zdobiona fotografiami, oraz wzbogacona słowniczkiem terminów architektonicznych. 
 
 
Autor: Ewa Lodzińska
Tytuł: Pomorskie województwo
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo Demart Ten bogato ilustrowany przewodnik z serii Polska Niezwykła zbudowany jest z trzech części: regiony (informacje o poszczególnych miejscowościach), informator (w tej części znajduje się opis i propozycja wybranych szlaków turystycznych i kajakowych, atrakcji turystycznych, imprezach cyklicznych, kuchni regionalnej, bazy noclegowej oraz przydatnych adresach), i ostatnia część zawiera głównie mapy miejscowości. 
 
 


Autor: Adam Dylewski
Tytuł: Ukraina
Miejsce wydania: Bielsko- Biała
Rok wydania: 2007
Wydawnictwo „Pascal"

 Dokładny, przejrzysty i obszerny przewodnik turystyczny, napisany "w podróży", przeznaczony dla osób aktywnych i odważnych, podróżujących indywidualnie. Zawiera informacje potrzebne do starannego zaplanowania wyjazdu oraz poruszania się na miejscu: ogólne wiadomości o kraju lub regionie (jego historii, kulturze, społeczeństwie, obyczajach), opisy poszczególnych regionów i miast, dane adresowe restauracji, hoteli, agencji turystycznych. 
Na skróty

PartnerzyWyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
Kopcińskiego 69/71 90-032 Łódź
tel. +48 42 674 52 74 fax. +48 42 632 42 23
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
Wydział Zamiejscowy w Gostyninie
ul. Polna 36 09-500 Gostynin tel. +48 24 235 23 70