O uczelni / Inna działalność
Menu
|
Znajdź nas
w sieci
Inna działalność

WSTH w Łodzi nie ogranicza swej działalności jedynie do sfery dydaktyczno-naukowej. Jej pracownicy są aktywni na wielu innych polach - starają się popularyzować naukę, promują Łódź i region łódzki, wspierają swą wiedzą szkolnictwo zawodowe i branżę turystyczną. Wśród najważniejszych tego typu przedsięwzięć należy wymienić m.in.:

 • konkurs turystyczno-krajoznawczy „A to Polska właśnie..." - organizowany od 2002 r. dla maturzystów zainteresowanych studiami turystycznymi (nagrodami są m.in. indeksy WSTH i udział w praktykach studenckich)
    
 • projekt „Klasy patronackie" - współpraca z kilkunastoma szkołami średnimi z regionu łódzkiego prowadzącymi klasy o profilach turystycznym, hotelarskim lub gastronomicznym (wykłady i prelekcje dla uczniów, pomoc w organizacji wycieczek szkolnych, warsztaty dydaktyczne dla nauczycieli)
   
 • konkurs na najlepszą pracę dyplomową (magisterską i licencjacką) dotyczącą turystyki w regionie łódzkim (razem z ROT WŁ i UŁ)
   
 • Łódzką Galerię Turystyczną „KORYTARZ" - szereg wystaw o charakterze krajoznawczo-podróżniczym, np. „W kokonie jedwabnika - impresje z podróży do Chin", „Region łódzki w obiektywie", „Dzika Polska", „Rowerem po Bornholmie", "Patagonia i Ziemia Ognista"
   
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku - wykłady i zajęcia praktyczne dla seniorów z zakresu turystyki, hotelarstwa, gastronomii i rekreacji, a także historii sztuki, kultury, literatury, gimastyki, języka angielskiego oraz informatyki, w sezonie również wycieczki krajoznawcze
   
 • Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki - od 2006 r. coroczne wykłady, warsztaty i imprezy popularyzujące najnowsze osiągnięcia nauki związane z branżą turystyczną
   
 • łódzkie targi turystyczne „Na styku kultur" - organizacja seminarium i paneli dyskusyjnych, prowadzenie badań wśród zwiedzających itp.Na skróty

PartnerzyWyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
ul. Senatorska 11 93-192 Łódź
tel. +48 42 674 52 74 fax. +48 42 632 42 23
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
Wydział Zamiejscowy w Gostyninie
ul. Polna 36 09-500 Gostynin tel. +48 24 235 23 70