Klasy patronackie / Wydarzenia
Menu
|
Znajdź nas
w sieci
Wydarzenia

Szkoła z Łęczycy dołączyła do projektu

18 kwietnia br. w Łęczycy odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół im. Jadwigi Grodzkiej i Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi w ramach projektu "Klasy patronackie". To juz 15 szkoła z regionu łódzkiego zainteresowana współpracą z naszą uczelnią.


 

 Kolejny wykład w Zgierzu

W ramach wykładu pt. "Podróże po zdrowie i urodę - uzdrowiska polskie". uczniowie klasy patronackiej zapoznali się z tradycjami uzdrowiskowymi w Polsce, walorami i zagospodarowaniem uzdrowiskowym, poznali typy uzdrowisk oraz podstawowe rodzaje terapii i zabiegów leczniczych stosowanych w polskich uzdrowiskach. Wykład zwieńczyła prezentacja najpiękniejszych polskich uzdrowisk. Kolejne spotkanie w maju - tym razem o swojej podróży do Chin odpowie dr Agnieszka Rochmińska. 

ZSP nr 4 w Bełchatowie - otwarcie "Hotelu pod lasem"

W dniu 16 lutego 2011 roku Rektor WSTH dr Andrzej Stasiak był gościem uroczystości otwarcia zmodernizowanej bazy szkolnictwa zawodowego w ZSP nr 4 w Bełchatowie. Celem jej uruchomienia było stworzenie uczniom optymalnych warunków do nabywania teoretycznych i praktycznych umiejętności z zakresu obsługi gości hotelowych. W skład kompleksu wchodzą usługi  rezerwacji i informacji, noclegowe, obsługi turystycznej, organizacji spotkań biznesowych, finansowe oraz wymiany walut.

 
 

Wykład dla uczniów ZS nr 1 w Zgierzu

Tym razem zajęcia poświęcone były turystyce przygodowej, jej miejscu wśród innych form aktywności turystycznej oraz najpopularnieszym rodzajom.
Wycieczki po Łodzi i regionie łódzkim z uczniami  LI LO w Łodzi


Na Starym Rynku w Piotrkowie Trybunalskim

Przed pałacem w Wolborzu

Spacer po Uniejowie

Były obóz zagłady w Chełmnie nad Nerem

Cmentarz żydowski w Łodzi

Uczniowie przy pracy

Uczniowie przy pracy
  

Klasa patronacka w XLI LO w Łodzi

21 kwietnia br. Rektor WSTH w Łodzi Andrzej Stasiak oraz Dyrektor XLI LO Joanna Kurantowicz uroczyście podpisali umowę o współpracy w ramach projektu "Klasy patronackie". XLI LO w Łodzi jest kolejną szkołą, z którą WSTH w Łodzi nawiązała tego typu współpracę. W jej ramach opieką zostanie objęta tzw. klasa "animatora turystyki".Wykład dla uczniów ZSP w Poddębicach poświęcony kuchni molekularnej
Wykład dla uczniów ZS nr 1 w Zgierzu

5 stycznia br. w Zespole Szkół im. Cezaka w Zgierzu gościła z wykładem Pani dr Małgorzata Karolczak. Uczniowie klasy patronackiej wysłuchali prezentacji na temat: "Atrakcje przyrodnicze regionu łódzkiego". W ramach wykładu przedstawione zostały wiadomości o wiodących cechach środowiska przyrodniczego naszego regionu (jego położeniu, rzeźbie terenu, wodach powierzchniowych i podziemnych, etc.), jak rówież  specyfice parków krajobrazowych i leżących w nich rezerwatów przyrody oraz osobliwości przyrodniczych (np. Góra św. Genowefy, Żabi Staw, Sucha Struga, polany budnickie, las na szczudłach, Fajna Ryba, Sulejowskie Morze, Wisła Mazowsza).
Omówione zostały również unikalne obiekty przyrodnicze leżące poza granicami parków: rezerwaty (np.: Rez. Żubrów "Książ", krajobrazowy Niebieskie Źródła", ornitologiczny "Jeziorsko", jałowców "Ciosny", Torfowisko Rąbień", słonorośla - "Błonie"), pomniki przyrody, arboretum w Rogowie oraz najpiękniejsze parki i ogrody pałacowe (Arkadia, Nieborów, Walewice).
Kolejne spotkanie już w lutym. Tym razem poświęcone zostanie zagadnieniom pilotażu i przewodnictwa.  
  

Wykłady dla uczniów klas patronackich

Program "Klasy patronackie" ruszył pełną parą. Wycieczki, wykłady, prezentacje WSTH znalazły się w porządku dziennym naszej pracy. 10 grudnia gościliśmy w Opocznie, w tamtejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Uczniowie szkoły oprócz informacji o WSTH otrzymali porządną dawkę wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w górach. Jak się ubrać, co włożyć do plecaka, gdize wchodzić i nie wchodzić i wiele innych przydatnych informacji przekzał im Pan mgr Janusz Pietruszewski.
Z kolei 14 grudnia w progach WSTH w Łodzi gościli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach. Tm razem wykład pt. "Co można zrobić z mleka" poprowadziła dla nich Pani dr Anna Prączko. W ramach wizyty uczniowie odwiedzili również Łódzką Galerią Turystyczną "Korytarz" i obejrzeli wystawę "Patagonia i Ziemia Ognista".

Prezentacja WSTH dla uczniów ZSP nr 1 w Opocznie

Opowieść o Tatrach

Co zabrać na wycieczkę w góry?

Jak spakować plecak na górskie wyprawy?

Co można zrobić z mleka? - wykład dla uczniów ZSR w Bratoszewicach

Uczniowie ZSR w Bratoszewicach przed zwiedzaniem Łódzkiej Galerii Turystycznej "Korytarz"

Kolejna szkoła przystąpiła do projektu

2 lipca br. w Pabianicach odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy miejscowym Zespołem Szkół nr 3 i Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi w ramach projektu "Klasy patronackie". W konferencji prasowej towarzyszącej uroczystości uczestniczył Starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura.

 

Wycieczka  dla ucznówi 51 LO z elementami szkolenia w zakresie pilotażu i przewodnictwa

Wykład dla uczniów 51 LO w Łodzi w siedzibie WSTH

wykład o łódzkich fabrykach

uczniowie 51 LO słuchają...

uczniowie 51 LO zgadują...

quiz krajoznawczy o Łodzi

nagrody dla zwycięzców quizu...
 

Na skróty

PartnerzyWyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
ul. Senatorska 11 93-192 Łódź
tel. +48 42 674 52 74 fax. +48 42 632 42 23
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi
Wydział Zamiejscowy w Gostyninie
ul. Polna 36 09-500 Gostynin tel. +48 24 235 23 70